Kamionka to niewielka wioska należąca do naszej parafii Św. Michała Archanioła w Russocicach, oddalona około 3 kilometrów od kościoła
parafialnego. Miejscowość zamieszkuje  dzisiaj 31 rodzin,
identyfikujących się z miejscową wspólnotą parafialną.

W maju 2018 r. z inicjatywy pani Grażyny Małolepszej narodził się pomysł postawienia nowego krzyża.  Szczególnie cenne w tej inicjatywie było to, że na lokalizację wybrano miejsce poprzedniego krzyża, który stał tam od niepamiętnych czasów.  Do realizacji tego pomysłu zaangażowały się:  J. Domowicz, M. Maciaszek, Śp. B. Łukasiewicz oraz miejscowy sołtys p. J. Zieliński.
Piękny w swoim kształcie, przydrożny Krzyż został wykonany ze stali nierdzewnej  w 2019 r.  Prace przy krzyżu wykonywali bezinteresownie sami mieszkańcy: M. Marciniak, P. B. Sylwestrzak, J. Kokorzycki, P. Marciniak, J. Zieliński.  Ogrodzenie wykonała firma: Kowalstwo artystyczne  Goździk z Warenki. Całość prac ukończono w maju 2019 r.  i wszystkie koszta pokryto z dobrowolnych ofiar mieszkańców.
Uroczystość błogosławieństwa  Krzyża odbyła się w dniu 20 maja 2019 r. po Mszy św. wieczornej. Przy licznym udziale mieszkańców, pomysłodawców i ofiarodawców,  ks. proboszcz: Świerad Sławomir Pettke  przewodniczył obrzędom. Podczas pierwszego nabożeństwa majowego przy nowym krzyżu, modlono się o Boże błogosławieństwo  i opiekę Niepokalanej  dla wszystkich mieszkańców Kamionki, a zmarłym wypraszano dar życia wiecznego.
Jako dziękczynienie Panu Bogu za  dar nowego Krzyża, sprawowana była Msza Św. za w intencji wszystkich mieszkańców Kamionki, podczas sumy parafialnej w  Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, w dniu 9 czerwca 2019 r.