„Prorocka misja Fatimy – wciąż trwa”

        1 maja 2019r. po Mszy św. wieczornej, na rozpoczęcie miesiąca maryjnego, została pobłogosławiona kapliczka przydrożna z figurą Matki Bożej Fatimskiej w Mikołajewie. Przy licznym udziale mieszkańców, fundatorów i budowniczych pobłogosławił kaplicę ks. proboszcz Świerad Sławomir Pettke. W słowie wprowadzenia ks. proboszcz z entuzjazmem mówił o roli Maryi w Kościele i na podobieństwo o znaczeniu obecności matki w rodzinie. Duszpasterz w imieniu parafii podziękował wszystkim pomysłodawcom, ofiarodawcom i wykonawcom tego pięknego przedsięwzięcia.

        Kapliczka dedykowana Matce Bożej Fatimskiej – pięknie wpisuje się
w przesłanie Ewangelii i duchowość III Tysiąclecia wiary. Jest aktualną  i pilną potrzebą naszych czasów, żywym świadectwem wiary okolicznych mieszkańców oraz wezwaniem do nieustannego odczytywania orędzia fatimskiego.Jak uczył nas papież Benedykt XVI: „Łudzi się ten, kto sądzi, że prorocka misja Fatimy się zakończyła (Fatima , 13.05.2010 r.)
Wierzymy, że przydrożna kapliczka na dobre zżyje się z naszymi mieszkańcami, którzy przechodząc obok niej przystaną i zastanowią się nad prośbami przekazanymi przez Maryję trojgu skromnym dzieciom – fatimskim pastuszkom.
Pomysł zbudowania przydrożnego krzyża zrodził się ponad 20 lat temu. Pragnienie jego realizacji z każdym rokiem stawało się coraz silniejsze. Dzisiaj z wdzięcznością wspominamy osoby, które nie doczekały tej pięknej uroczystości, a miały nie mały wkład w proces naszego wychowania w wierze.  Pod opieką Matki Bożej uczczonej w tym miejscu w Figurze Fatimskiej, w trzy tygodnie zrealizowaliśmy marzenia swoje i naszych rodziców. Z Bożą pomocą, z finansowym wsparciem mieszkańców Mikołajewa, a także zgranym zespołem budowniczych udało się zakończyć prace i przygotować kapliczkę do poświęcenia.
Po modlitwie błogosławieństwa, odśpiewaliśmy litanię, odmówiliśmy tradycyjne modlitwy. Na zakończenie odbyła się biesiada mieszkańców i przybyłych gości.