TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU          26 czerwca 2022
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś trzynasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. W sposób szczególny prosimy Boga, aby nie ogarnęły nas ciemności błędu oraz abyśmy żyli w blasku Bożej prawdy.

2. W środę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. Świętowanie rozpoczniemy już Mszą wigilijną we wtorkowy wieczór. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Msze św.: 7.30, 9.00, 11.00, 17.00 i 18.00

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.00; spowiedź święta przed Mszami św.

– w sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 7.00.

4. Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Skarbek od p. Dariusza Zasady do p. Janasia za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i złożoną przy tej okazji ofiarę. O posprzątanie świątyni uprzejmie proszę parafian, mieszkańców Skarbek, pozostała część – w sobotę na godz. 9.00.

5. Zmarł Stanisław Grzelewski. Wieczny odpoczynek…

W tym tygodniu patronują nam:

– wtorek, 28 czerwca – Święty Ireneusz (ok. 130-202), biskup i męczennik;
– środa, 29 czerwca – Święci Apostołowie Piotr i Paweł, gorliwi głosiciele Ewangelii i męczennicy za wiarę w Chrystusa, filary wspólnoty Kościoła.