XVI NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
21 lipca 2024
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś szesnasta niedziela zwykła w kalendarzu liturgicznym. W liturgii mszalnej modlimy się, abyśmy pełni wiary, nadziei i miłości zawsze wiernie zachowywali Boże przykazania.
2. Ponieważ w czwartek, 25 lipca, przypada wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców, w najbliższą niedzielę, czyli 28 lipca, święcenie pojazdów – po wszystkich Mszach świętych. Ofiary zbierane w czasie święcenia przeznaczone będą na misje.
3. Zwracamy się z prośbą do rodzin naszej parafii, by otworzyły drzwi swoich domów dla pielgrzymów, którzy przybędą do nas 7. sierpnia. Rodziny, które chciałyby ich podjąć prosimy o zgłaszanie się do kancelarii bądź zakrystii.
4. Dziękujemy mieszkańcom Felicjanowa za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. O posprzątanie świątyni prosimy mieszkańców Mikołajewa i Polichna Malinie – w sobotę na godz. 9.00.
5. Zmarli: Sławomir Pasternak, Krystyna Darul, Irena Sakwa. Wieczny odpoczynek…
6. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask, zdrowia i opieki świętych patronów na każdy dzień.

W tym tygodniu patronują nam:
22 lipca – św. Maria Magdalena,
23 lipca – św. Brygida, Patronka Europy,
24 lipca – św. Kinga,
25 lipca – św. Jakub Apostoł,
26 lipca – święci Joachim i Anna, Rodzice NMP.