DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
25 września 2022
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku liturgicznego. Po raz kolejny (108) obchodzony jest dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj.

2. W czwartek, 29 września, święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Bóg posyła swoich aniołów, by troszczyli się o nas, strzegli nas i chronili w ważnych momentach życia. Oni są przejawem miłości i codziennej obecności Boga w naszym życiu. Św. Michał Archanioł to patron naszej parafii od jej początków, stąd odpust. Ten dzień będzie miał charakter świąteczny. Msze św. o godz. 7.30, 9.00, 11.00, 12.15 i Suma Odpustowa wraz z procesją o godz. 17.00. Prosimy asystę, straż pożarną i orkiestrę. Odpust poprowadzi Ks. Proboszcz Mariusz Budkiewicz, nasz były wikariusz. Przypominamy, że trwa nowenna do w. Michała Archanioła, codziennie po Mszy św. o 17.00.

3. W najbliższą sobotę rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 17.30. Osoby, które nie mogą przybyć na tę modlitwę do świątyni, zapraszamy, aby modlić się na różańcu w domu.

4. W sobotę przypada także pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny wyjątkowo o godz. 17.30!

5. Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Władysławowa, ul. Konińska, za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i złożoną przy tej okazji ofiarę. O posprzątanie świątyni uprzejmie proszę parafian, mieszkańców ul. Górniczej i Północnej – w sobotę na godz. 9.00.

6. Zmarli: Beata Modrzejewska. Wieczny odpoczynek…

W tym tygodniu patronują nam:

– wtorek, 27 września – Święty Wincenty a Paulo (1581-1660), prezbiter, założyciel Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia (szarytek), patron dzieł miłosierdzia;
– środa, 28 września – Święty Wacław (ok. 903-929), książę czeski, męczennik za wiarę, patron Czech;
– piątek, 30 września – Święty Hieronim (ok. 345-420), prezbiter, doktor Kościoła, autor przekładu Pisma Świętego na język łaciński (Wulgata);
– sobota, 1 października – Święta Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, patronka misji katolickich.