CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU     5 lipca 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś przypada pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje i urlopy będą okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca.
  2. W poniedziałek, 6 lipca, w liturgiczne wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych, związane ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy chorych, cierpiących i seniorów z naszej wspólnoty parafialnej.
  3. Od 1. lipca 2020 r. obowiązki duszpasterskie w naszej parafii objął nowy Proboszcz – Ks. Prał. Ppłk Krzysztof Karpiński. We wtorek, 7 lipca, podczas Mszy św. o godz. 18.00, J. E. Ks. Bp Ordynariusz Wiesław Mering uroczyście wprowadzi Ks. Prałata na urząd Proboszcza parafii. W naszej wspólnocie parafialnej serdecznie witamy także Ks. Mariusza Budkiewicza, naszego nowego wikariusza. Księdzu Proboszczowi i ks. Mariuszowi życzymy Bożego błogosławieństwa w naszej wspólnocie i otoczmy ich modlitwą. Wszystkich parafian zapraszamy na tę wtorkową uroczystość.
  4. W okresie wakacyjnym kancelaria parafialna czynna będzie po Mszy św. o godz. 18.00, tj. w godzinach 18.45 – 19.45.
  5. W sobotę, 11 lipca, obchodzimy święto Świętego Benedykta (480-547), opata, patrona Europy. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury. Z tej racji papież Święty Paweł VI w 1964 roku ogłosił Świętego Benedykta głównym patronem Europy. Ora et labora – Módl się i pracuj! – to sposób Świętego Benedykta na dobre chrześcijańskie życie. Do Polski benedyktyni przybyli wraz ze Świętym Wojciechem (†997). Najbardziej znanym opactwem benedyktyńskim jest u nas Tyniec.
  6. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza
    o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie.
  7. Dziękujemy mieszkańcom Przemysławowa – za przygotowanie świątyni oraz złożoną ofiarę na potrzeby Kościoła. Na najbliższą niedzielę uprzejmie proszę parafian, mieszkańców Mariantowa i Emerytki – w sobotę, na godz. 9.00.
  8. Zmarli: Jadwiga Sobczak. Wieczny odpoczynek…
  9. Zachęcamy do nabycia nowego numeru tygodnika „Idziemy”, w którym polecamy artykuł
  10. Moniki Kasprzak dotyczący pobłogosławienia Krzyża w Mariantowie oraz nowego numeru Biuletynu parafialnego.