NIEDZIELA PALMOWA
24 marca 2024
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, doroczny obchód misterium paschalnego Chrystusa. Niech udział w dzisiejszej liturgii pozwoli nam wejść głęboko we wszystkie wydarzenia rozpoczętego Wielkiego Tygodnia.

2. Aby owocnie przeżyć ten czas oczyśćmy nasze serca w sakramencie pokuty i pojednania. Możliwość spowiedzi od poniedziałku do środy o godz. 16.30 oraz 17.30.

3. Kancelaria czynna tylko do środy włącznie.

4. Porządek Triduum Paschalnego
– Wielki Czwartek – dzień ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. O godz. 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej, do godz. 22.00 adoracja Pana Jezusa w tzw. Ciemnicy.
– Wielki Piątek – dzień Męki Pańskiej, obowiązuje ścisły post. Kościół nie sprawuje w tym dniu Mszy świętej. O godz. 8.00 Jutrznia z Godziną Czytań; o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej; Adoracja do godz. 22.00; o godz. 21.00 Adoracja prowadzona przez młodzież. Ofiary składane tego dnia na tacę są przeznaczone na utrzymanie Grobu Chrystusa w Ziemi Świętej. Tego dnia rozpoczniemy nowennę przed świętem Miłosierdzia Bożego.
– Wielka Sobota – Jutrznia z Godziną Czytań o godz. 8.00; błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny od godz. 9.00 do 14.00 co pół godziny, w Małoszynie o godz. 10.00. O godz. 19.00 Wigilia Paschalna, przynosimy ze sobą świece.

5. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego – o godz. 6.00 Msza Święta Rezurekcyjna. Pozostałe Msze Święte o godz. 9.00, 11.30, 16.00. Zapraszamy orkiestrę, asystę, poczty sztandarowe oraz wszystkich Parafian i Gości.

6. Zgodnie z naszą tradycją parafialną uprzejmie proszę Pana Prezesa OSP Władysławów o wyznaczenie warty przez Druhów Strażaków przy Grobie Pańskim. Szczegółowy harmonogram sporządzi Pan Prezes OSP Władysławów.

7. Zbiórka ministrantów w środę o godz. 18.30.

8. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte według porządku niedzielnego (7.30, 9.00, 11.30, 16.00).

9. 13 kwietnia organizujemy pielgrzymkę do Częstochowy w ramach Diecezjalnego dziękczynienia za Nawiedzenie Matki Bożej. Koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

10. Z 6 na 7 kwietnia w naszym kościele odbędzie się „Noc walki o błogosławieństwo dla Polski”. Początek o godz. 19.00. Szczegóły na okolicznościowym plakacie.

11. W dniach od 29.07. do 03.08. organizujemy wakacyjny wyjazd w góry dla dzieci i młodzieży. Koszt 1400 zł. Szczegóły i zapisy u ks. Marcina.

12. Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Władysławowa, ul. Rynek – za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. O posprzątanie świątyni wyjątkowo prosimy tych parafian, którzy dysponują wolnym czasem – w środę na godz. 9.00.

13. Zmarła Jadwiga Witczak. Wieczny odpoczynek…

14. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask, zdrowia i opieki świętych patronów na każdy dzień.