DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
13 września 2020
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W tym czasie w kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci, jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia.

2. W poniedziałek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela, jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Pamiętajmy, że Chrystusowym krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Msze św. o godz. 7.00, 17.00 i 18.00.

3. W kalendarzu liturgicznym pod datą 15 września (najbliższy wtorek) przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Przez to wspomnienie możemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Maryi. 4. Zapraszamy chętnych do czytania Słowa Bożego w czasie liturgii. Prosimy o skontaktowanie się z księdzem Mariuszem, który zamierza przeprowadzić kurs lektorski.

5. Nowenna wraz z modlitwą za zmarłych a także w innych intencjach w piątek o godz. 18.00.

6. W czwartek, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.

7. Dzisiaj o godz. 15.00 odbędzie się Msza św. polowa i poświęcenie krzyża na miejscu cmentarza epidemicznego w Chylinie.

8. Dziękujemy mieszkańcom Russocic: od p. Zagłoby do p. Mazurek – za przygotowanie świątyni oraz złożoną ofiarę na potrzeby Kościoła. Na najbliższą niedzielę uprzejmie proszę parafian mieszkańców Russocic: od p. Koral do p. Andrzejewskiego – w sobotę na godz. 9.00.

9. Zmarli: Helena Rychter. Wieczny odpoczynek…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: • 16 IX – święci Korneliusz, papież, i Cyprian, biskup; obydwaj gorliwie bronili wiary chrześcijańskiej i ponieśli śmierć męczeńską w połowie III wieku. • 18 IX – św. Stanisław Kostka (1550-1568), zakonnik ze zgromadzenia jezuitów, patron Polski, polskiej młodzieży i nowicjuszy.