Młodzież u mnichów

W dniach od 24 do 26 listopada 2017 roku ministranci i młodzież z naszej wspólnoty parafialnej wzięli udział w ,,DNIU MNICHA”  w Wyższym Seminarium Duchownym Misjonarzy Świętej Rodziny w Kazimierzu Biskupim.  Hasłem tegorocznych rekolekcji było pytanie o ,,Klucz do szczęścia”. Poprzez te dni staraliśmy się go odkryć poprzez poznawanie życia zakonników w klasztorze.  Uczestniczyliśmy we wszystkich punktach dnia, oprócz wykładów. Nakrywaliśmy do stołu, modliliśmy się, graliśmy w piłkę, oglądaliśmy film oraz… pracowaliśmy. Szczególnym punktem, który na długo wpisze się w naszą pamięć,  było nawiedzenie eremu ojców Kamedułów w Bieniszewie.

Był to czas, który pozwalał nam uczyć się wiele od siebie nawzajem. Serdecznie dziękujemy księżom referentom powołaniowym, klerykom  oraz wszystkim kapłanom, których spotkaliśmy – za wspaniałe przyjęcie.