Koronka do Miłosierdzia Bożego na ulicach Władysławowa

W czwartek, 28 września 2017 r., w 9. rocznicę beatyfikacji spowiednika św. siostry Faustyny – ks. Michała Sopoćko – o godz. 15.oo, wiele tysięcy osób modliło się na skrzyżowaniach ulic miast, Koronką do Bożego Miłosierdzia. Udział w akcji zgłosiło ok. 300 miast z całej Polski.

Również liczna grupa młodzieży i dorosłych parafian pod przewodnictwem ks. Szymona Wiatrowskiego, modliła się Koronką, przeplataną rozważaniami z „Dzienniczka” s. Faustyny. Modlitwę koronki podyktował s. Faustynie sam Pan Jezus. Wychodzimy z nią na ulice, ponieważ chcemy odpowiedzieć na wezwanie papieża Franciszka, by wychodzić na peryferie, tam, gdzie jest zabiegany tłum, gdzie możemy spotkać osoby na co dzień niepamiętające o modlitwie.

Cieszy fakt, że dość liczne grono osób zaangażowało się w to dzieło. Również nauczycieli i młodzieży z Gimnazjum we Władysławowie. Stało się to niewątpliwie za sprawą ks. Dawida Brauera, który był głównym organizatorem tego wydarzenia duchowego. Liczymy na jeszcze większą frekwencję przy następnych tego typu akcjach modlitewnych.