Uroczystość wprowadzenia Ks. Prał. Ppłk Krzysztofa Karpińskiego na urząd Proboszcza

Podczas uroczystej Mszy św. w dniu 7. lipca 2020 r. o godz. 18.00, J. E. Ks. Bp Wiesław Mering dokonał ceremonii wprowadzenia i przekazania kluczy do kościoła Ks. Prał. Ppłk Krzysztofowi Karpińskiemu, który z dniem 1. lipca 2020 r. rozpoczął w naszej parafii swoją pasterską posługę. Jego Ekscelencja przedstawił zadania i cele Proboszcza, a także odebrał od niego wyznanie wiary złożone przed wiernymi zgromadzonymi w świątyni, oraz przysięgę wierności przy obejmowaniu urzędu w Kościele. Ks. Biskup przybliżył  też parafianom losy Ks. Prałata w minionych latach. Licznie zgromadzone delegacje przywitały Ks. Proboszcza serdecznym słowem i kwiatami.