DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU     6 czerwca 2021
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Eucharystia niedzielna jest dla każdego z nas źródłem i centrum życia duchowego. Bóg powierza nam siebie w drodze do nieba, jest pokarmem, który daje życie.

2. Dziś obchodzimy Dzień Dziękczynienia. Prawdziwym wotum jest Polska wdzięczna Bogu za odzyskaną wolność. Idea Dnia Dziękczynienia jest kontynuacją historycznej inicjatywy Sejmu Czteroletniego z 1792 r. Przed kościołem możemy złożyć ofiary do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.

3. Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Codziennie, po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo czerwcowe z procesją. W czwartek poświęcenie wianków z tegorocznych ziół i zakończenie Oktawy.

4. W tym tygodniu od niedzieli do piątku Msze św. pierwszokomunijne. Dzieci, po każdej Mszy wieczornej, w dniu poprzedzającym pierwszą Komunię od niedzieli począwszy, będą przychodziły na próbę. I tak: dzieci z poniedziałku przychodzą w niedzielę, z wtorku w poniedziałek itp.

5. W piątek, 11 czerwca, uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, 17.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W tym dniu nie obowiązuje post.

6. W sobotę wspomnimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy wszystkich pielęgnujących nabożeństwo wynagradzające.

7. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zatroszczyli się o oprawę uroczystości Bożego Ciała: grupom przygotowującym ołtarze, dzieciom pierwszokomunijnym i obchodzącym rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, szczególnie ich rodzicom, liturgicznej służbie ołtarza, policji i straży, a przede wszystkim wam, drodzy, za przystrojone domy i mieszkania, które są wyrazem naszej wiary i miłości do Boga, który żyje dla nas w Najświętszym Sakramencie.

8. Bardzo proszę wszystkich parafian o zwrócenie uwagi na cmentarz parafialny.

1) Im mniej plastików, tym większe oszczędności dla parafii.

2) Proszę o to, aby na miejscach zarezerwowanych, w których nie ma mogił, postawić tabliczki znamionowe z datą rezerwacji, można też umieścić dane osoby rezerwującej. To wszystko związane jest ze szczupłością miejsc do pochówków.

9. Dziękujemy mieszkańcom Mikołajewa – za przygotowanie świątyni oraz złożoną ofiarę na potrzeby Kościoła. Na najbliższą niedzielę uprzejmie proszę parafian, mieszkańców Bolesławowa i Wandowa – w sobotę, na godz. 9.00.

10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: Zenon Król. Wieczny odpoczynek…

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki

Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

W tym tygodniu patronuje nam:

– we wtorek 8 czerwca – św. Jadwiga Królowa (1374-1399), oddana narodowi polskiemu

i litewskiemu